Úvod  |  VOP  |  KTL  |  Nejčastěji kladené dotazy  |  Soutěžní podmínky  |  TECH-LIT SK  |  Statek Ostružno

Jak být v suchu nejen mezi kapkami deště


PTCTo nejlepší z TECHNOLITu
Mnozí z vás už jistě tuší, že se pustím do testování impregnace: PTC – Pro-Tect z řady produktů Best of TECHNOLIT, tedy toho nejlepšího, co TECHNOLIT na trh uvádí. Infolist říká, že impregnaci lze použít téměř na všechny textilie přes závěsy ubrusy až po pracovní či sportovní oblečení.
PTC - poznámky 

Voda nestačí, zkoušet se bude i olej
Říkám si, že otestovat Pro-Tect pouze na vodu by byla nuda, a tak jsem PTC postavil výzvě a přidal oleje. V dílně se s nimi totiž potýkáme všichni. Sem tam nám něco ukápne, tu se něco vylije a naše pracovní oblečení je ihned skrz na skrz špinavé a promočené. Co myslíte, zvládne Pro-Tect udržet olejové skvrny na povrchu textilie a ochránit nás tak před přímým stykem s kapalinou? Pro test jsem sehnal fešné montérky, které jsem rozstříhal na pět dílů. Každý díl textilie jsem z jedné poloviny naimpregnoval Pro-Tectem a druhou část ponechal bez impregnace.
 

Tak jo, JDEME NA TO :-)

TEST:

Zajímalo mě, zda si impregnace poradí i s jinými látkami, nežli pouze s vodou. Proto jsem Pro-Tect otestoval nejen na vodě, ale i brzdové kapalině, vyjetém motorovém oleji, gelovém podpalovači a potravinářském oleji. 

PTC - montérkyPro test jsem zvolil montérky, protože ty jsou nedílnu součástí jak profesionálních pracovníků, tak i kutilů. Jak jsem již zmínil v úvodu, montérky jsem rozstříhal na několik dílů, které jsem následně podrobil testu.

Pro-Tect jsem vždy aplikoval pouze na 1/2 dílu, aby byl rozdíl naimpregnované a neošetřené části dobře viditelný.
Před samotným nástřikem je důležité sprej důkladně protřepat a po té nanášet ve vzdálenosti 15-20 cm. Aplikaci doporučuji v dobře větraných prostorech a pokud Vám počasí dovolí, tak klidně i PTC - Aplikacevenku. Pro-Tect se musí nechat dostatečně dlouho schnout, pro lepší účinek doporučuji nástřik aplikovat 2x.

Pokud tedy impregnaci Pro-Tect zařadíte do svého outdoorového či pracovního vybavení, aplikujte ji vždy s ohledem na činnost, kterou budete vykonávat. Příprava na výšlap do hor nebo třeba na houby bude zajištěna jedním nástřikem, avšak víkendové táboření pod stanem za soustavného deštivého počasí jeden nástřik neustojí.  

Pro-Tect a voda 
U této zkoušky jsem ani na chvíli nezaváhal, že by impregnace neobstála. Ošetřená část montérek se pro vodu stala nedobitným kluzištěm, po kterém se kapky vody doslova koulely ze strany na stranu. Pravá, neošetřená část, se pod
vlivem vody ihned zbarvila do tmava a stala se skrz na skrz promočenou.

Pro-Tect a oleje
Plný očekávání jsem se pustil do testu vyjetého motorového oleje. Stejně jako u vody jsem montérky polil a čekal, co se bude dít. Na první pohled nic - olejové skrvny na obou stranách se zdály stále stejné, žádný patrný prosak nebo úbytek oleje nenastal. Výsledek odhalilo nahlédnutí na vrub monterek, kde bylo viditelné, která část je impregnovaná a která nikoliv.

Jako další jsem otestoval gelový podpalovač. Ihned po nanesení bylo od pohledu jasné, která část je ošetřena impregnací a která nikoliv. Prozradila to barva textilie v neošetřené části, která se ihned zbarvila do tmava. Gelový podpalovač se v neošetřené části začal postupně do montérek vsakovat a jednotlivé skvrny se tak lišily i viditelným množstvím podpalovače na povrchu. Nahlédnutí na vrub opět mluvilo za vše.

U potravinářského oleje a brzdové kapaliny tomu bylo obdobně jako u podpalovače. Nejprve se látka zbarvila do tmava a po té začala oleje postupně sáknout. Vrub impregnované části montérek byl však úplně suchý a oleji nedotčený.   

Fotografie mluví za vše
Test dopadl překvapivě dobře, možná i skvěle řekl bych. Pakliže správně impregnaci aplikujeme, zamezíme tím nejen prosaku vůči vodě, ale i případnému styku olejů s naší pokožkou.

PTC - olej + podpalovač
                  Buďte v suchu nejen mezi kapkami deště, ale i na dílně!


Kde PTC koupit?
Jedině u NÁS! Jestli vás překvapila jednoduchost a hlavně účinnost impregnace a chcete ji také mít ve své dílně či doma, napiště nám. Poradíme, kde všude můžete impregnaci využít a hlavně jak na to, aby aplikace probíhala správně a účinně.

 

Připraven na testTestovat budu materiál monterekMonterky jsem rozstříhal na několik dílůPříprava materiálu pro testPříprava materiálu pro testPříprava materiálu pro testMontérky rozdělím na dvě částiPřed aplikací PTC řádně proklepejteAplikujte ve vzdálenosti 15-20 cmTestuji voduTestuji voduTestuji voduNaimpregnovaná strana textilie je doslova kluziště pro kapky vodyPro-Tect si vede skvělePro-Tect v souboji s vodouPro-Tect v souboji s vodouPro-Tect v souboji s vodouVyjetý motorový olej a Pro-TectVyjetý motorový olej a Pro-TectVyjetý motorový olej a Pro-TectVrub textilie a patrně viditelný rozdílVrub textilie a patrně viditelný rozdílVrub textilie a patrně viditelný rozdílVyjetý motorový olej a Pro-TectPro-Tect si vede skvělePlochu musím před dalším testem odmastit za pomocí Citro CleanuMastnota jde krásně dolůGelový podpalovač a Pro-TectGelový podpalovač a Pro-TectGelový podpalovač a Pro-TectGelový podpalovač se viditelně sákne do textilieGelový podpalovač se viditelně sákne do textilieGelový podpalovač se viditelně sákne do textilieGelový podpalovač se viditelně sákne do textilieVrub textilie a patrně viditelný rozdílVrub textilie a patrně viditelný rozdílPotravinový olej a Pro-TectPotravinový olej a Pro-TectPotravinový olej a Pro-TectPotravinový olej a Pro-TectPotravinový olej a Pro-TectPotravinový olej a Pro-TectVrub textilie a patrně viditelný rozdílVrub textilie a patrně viditelný rozdílPracovní plochu musím opět odmastit a pěkně do suchaBrzdová kapalina a Pro-TectBrzdová kapalina a Pro-TectBrzdová kapalina a Pro-TectBrzdová kapalina a Pro-TectBrzdová kapalina a Pro-TectBrzdová kapalina a Pro-TectVrub textilie a patrně viditelný rozdílVrub textilie a patrně viditelný rozdíl

Spolupracujeme

Výčet ze společností s kterými spolupracujeme

 
 
 

Přepnout do verze pro tablet / PC
Úvod  |  Ochrana dat  |  Copyright a právní podmínky

TECH-LIT s.r.o., průmyslová chemie, lepidla, odmašťovače, elektrody

Společnost TECH-LIT s.r.o. zastupuje na českém trhu německou společnost TECHNOLIT GmbH, která má více než 30-tiletou tradici na evropském trhu. V našem prodejním sortimentu naleznete výrobky určené do sféry opravárenství, údržby a výroby.

2015 © TECHLIT s r.o. design REMOEX CZ a.s. | programování MagicHouse s.r.o.
Některá jména, loga, design, titulky, slova nebo slovní spojení použitá na těchto www stránkách mohou být, nebo jsou registrovanými ochrannými známkami, servisními značkami nebo obchodními jmény příslušných vlastníků.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

V pořádku