Úvod  |  VOP  |  KTL  |  Nejčastěji kladené dotazy  |  Soutěžní podmínky  |  TECH-LIT SK  |  Statek Ostružno

Rukavice HCHS odolají i žíravině

Ochrana rukou představuje jednu ze základních otázek bezpečnosti práce, ať už manipulujeme s čímkoliv. Asi mi dáte za pravdu, že nejvíce používanou ochrannou pomůckou rukou jsou rukavice, které mají za úkol chránit před nebezpečím, jako je podráždění kůže, popáleniny či řezné rány. Jednoduše řečeno, rukavice používáme všude, kde hrozí jakékoliv riziko zranění.

»» TEST č. 1: Rukavice pro chemikálie HCHS
Tyto silnostěnné červenohnědé rukavice z PVC se pyšní odolností vůči různým chemikáliím, mimo jiné i vůči 96% kyselině sírové. Pro test jsem tedy použil tuto kyselinu sírovou, laboratorní sklo a velkou dávku odvahy.

 

»» Aby bylo patrné, že se skutečně jedná o kyselinu sírovou, do první misky jsem vložil rychloutěrku z netkaného materiálu
a následně ji polil kyselinou sírovou.

 

 »» Do druhé misky jsem nalil stejné množství kyseliny a do žíraviny ponořil ruku.

 

 »» Pro zajímavost jsem do kyseliny vložil i jednorázové latexové rukavice, které bezpochyby nemohou kyselině vzdorovat.

»» TEST č. 2: Žáruvzdorné kevlarové rukavice HHP
Všestranné izolační rukavice z kevlarového vlákna s bavlněnou podšívkou zajišťují ochranu rukou nejen před ostrými materiály, ale především před žárem, a to až do 350 °C. Pro tento test jsem využil naši letovací pistoli s plynovou kartuší a kus železného plátu.

 »» Kus železného plátu jsem za pomoci letovací pistole rozpálil téměř na 200 °C. Což je viditelné na digitálním teploměru.
Se železným plátem jsem i po té byl schopen bez problémů manipulovat až do úplného zchladnutí.

 

Spolupracujeme

Výčet ze společností s kterými spolupracujeme

 
 
 

Přepnout do verze pro tablet / PC
Úvod  |  Ochrana dat  |  Copyright a právní podmínky

TECH-LIT s.r.o., průmyslová chemie, lepidla, odmašťovače, elektrody

Společnost TECH-LIT s.r.o. zastupuje na českém trhu německou společnost TECHNOLIT GmbH, která má více než 30-tiletou tradici na evropském trhu. V našem prodejním sortimentu naleznete výrobky určené do sféry opravárenství, údržby a výroby.

2015 © TECHLIT s r.o. design REMOEX CZ a.s. | programování MagicHouse s.r.o.
Některá jména, loga, design, titulky, slova nebo slovní spojení použitá na těchto www stránkách mohou být, nebo jsou registrovanými ochrannými známkami, servisními značkami nebo obchodními jmény příslušných vlastníků.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

V pořádku