Úvod  |  VOP  |  KTL  |  Nejčastěji kladené dotazy  |  Soutěžní podmínky  |  TECH-LIT SK  |  Statek Ostružno

Ošetření laku automobilu

 

Dnes mnoho z nás využívá mytí vozu v automatických myčkách, i ty ale mohou poškodit lak auta, zejména pokud jsou používány nevhodné tvrdé kartáče nebo je šizena údržba linky ze strany provozovatele. Řada majitelů proto myje své auto ručně
nebo svépomocí. Nezapomeňme ale, že i při ručním mytí lze lak snadno poškodit, a to třeba používáním nekvalitních hrubých houbiček nebo špinavé nádoby na vodu. Dbejte tedy na kvalitní přípravky i správný postup mytí! Společně se podíváme
na poslední fázi údržby karoserie – konkrétně na ošetření laku po umytí vozu. Ten kromě pořádné koupele potřebuje i následnou péči, aby zůstal chráněný, dlouho zářivý a nepoškozený.

Před ošetřením laku

Než se pustíme do samotné konzervace a leštění laku automobilu, musíme zkontrolovat, zda je povrch řádně připraven. Po umytí a osušení vozu je vhodné přejet otevřenou dlaní po povrchu laku. Pokud není dokonale hladký, pak to znamená, že je pokryt nečistotami, na které je běžné mytí šamponem krátké. Nejčastěji i po mytí najdete na laku asfaltové tečky, polétavou rez, mízu ze stromů, zaschlý hmyz nebo ptačí trus. Vše je nutné co nejdříve manuálně a šetrně odstranit, aby nedošlo k proniknutí nečistot do laku. Hladký lak je připraven pro následnou aplikaci leštěnek a vosků.

Jak na čistotu, lesk a konzervaci laku

Na finální leštění se používají měkké hadříky (například z mikrovláken) k tomuto účelu určené. Důležité je ošetřovat lak ve stínu, jen tak jsme totiž schopni vidět všechny možné šmouhy a rozleštit je. Vždy počítejte s tím, že vám vyleštění celé karoserie zabere dost času. A v neposlední řadě je dobré vědět, že karoserie se leští vždy krouživými pohyby ideálně od středu do stran. Nikdy neaplikujte prostředky na slunci ani na horký povrch karoserie. 

Jedním z produktů, který vám pomůže dosáhnout lepší konzervace autolaku, je Blesková politura ve spreji BPS 500ml (Blitz-Politur-Spray). Tato politura je vhodná pro hladké povrchy, kterým dodává vysoký lesk a zároveň vytváří ochranný film, který zabraňuje blednutí barvy vlivem UV záření. Tento film také chrání před novým znečištěním i povětrnostními vlivy. Politura je univerzálně použitelná i na mnoho jiných povrchů, speciálně pak na povrchy s nanolaky. Využít ji lze mimo jiné v koupelnách či sanitárních zařízeních, v obchodech i v gastronomii. Po ošetření je povrch dokonale lesklý bez zanechání mastného povrchu.

5 v 1: Čistí, chrání, leští, udržuje a konzervuje. Povrchy: Extrémně hladké povrchy.

 

Obdobným produktem je Blesková politura s nanočásticemi ve spreji NBS 400ml (Nano-Schutz Blitz-PoliturSpray). Nanočástice, které jsou součástí politury, se vměstnají tam, kam se běžná ochrana laku nedostane. Vytvořená ochranná vrstva dokonale odpuzuje vodu, která snadno odtéká z povrchu a spolu s ní i další nečistoty, které se na vodu navážou a neusadí se na povrchu karoserie. Povrch tak zůstává déle čistý a získává si samočisticí schopnost. Čím častěji budeme ochrannou vrstvu nanášet, tím větší ochranný efekt vytvoříme. Zároveň je možné pomocí této politury odstranit odolné nečistoty, jako je dehet nebo hmyz. Tato politura zajistí čištění, leštění a konzervaci laku v jedné operaci. Důraz u této politury je kladen právě na silnou ochrannou vrstvu a samočisticí schopnost.

3 v 1: Čistí, leští a konzervuje. Povrchy: Všechny hladké i hrubé, mokré i suché povrchy.

 

Pro nové laky můžete použít Ochranu laku 3KS 300ml (3-K-Lackschutz). Ošetření pomocí 3KS vytváří lak odolný vůči poškrábání i lehkému poškození. Touto ochranou dokážete vyplnit drobné škrábance na povrchu laku, a doposud viditelné nedostatky tak snadno schováte. Již z názvu je patrné, že ochrana laku obsahuje 3 základní složky, které zaručují čištění, odstranění zbytků a vysoký lesk. Leštěnku je možné nanést i na skla, musíte ji však aplikovat v malém množství a dobře rozleštit! Dešťová voda pak snáze odtéká po povrchu v podobě perliček a nevytváří šmouhy.

3 v 1: Čistí, chrání a konzervuje. Povrchy: Hladké, lakované i hrubé povrchy

 

Ani ta nejlepší ochrana ale nedokáže lak zcela ochránit, a proto je velmi důležité se o auto průběžně starat, aby jeho úžasný vzhled, kterého jsme dosáhli předchozím postupem, vydržel co nejdéle. Jedině správná a pravidelná ochrana je klíčem k udržení skvělého a dlouhodobého výsledku.

 

 

 

Spolupracujeme

Výčet ze společností s kterými spolupracujeme

 
 
 

Přepnout do verze pro tablet / PC
Úvod  |  Ochrana dat  |  Copyright a právní podmínky

TECH-LIT s.r.o., průmyslová chemie, lepidla, odmašťovače, elektrody

Společnost TECH-LIT s.r.o. zastupuje na českém trhu německou společnost TECHNOLIT GmbH, která má více než 30-tiletou tradici na evropském trhu. V našem prodejním sortimentu naleznete výrobky určené do sféry opravárenství, údržby a výroby.

2015 © TECHLIT s r.o. design REMOEX CZ a.s. | programování MagicHouse s.r.o.
Některá jména, loga, design, titulky, slova nebo slovní spojení použitá na těchto www stránkách mohou být, nebo jsou registrovanými ochrannými známkami, servisními značkami nebo obchodními jmény příslušných vlastníků.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

V pořádku