Úvod  |  VOP  |  KTL  |  Nejčastěji kladené dotazy  |  Soutěžní podmínky  |  TECH-LIT SK  |  Statek Ostružno

Testujeme na plné obrátky


Vojta a KMCJDEME NA TO
Testovacím materiálem byl roxor o průměru 16 mm. Hodnotil jsem čas brusu, nutnost vynaložení fyzické námahy a konečné opotřebení kotouče – takové tři základní parametry, které by mě měly přesvědčit o volbě správného kotouče.

 

A. První náhodně vybraný brusný kotouč kotouč A

Kotouč mi byl doporučenv obchodě s nářadím a stavebními materiály. Získal jsem tedy brusný kotouč za lidovou cenu a jasnou informací ohledně použití. On-line dostupné informace k výrobku jsou k dispozici na stránkách výrobce, a to vskutku ve stručné podobě. Dozvíme se, že je určený na železo, brusné materiály a že je navržen s ohledem na profesionalitu i rychlé odstranění materiálu s nízkými vibracemi. Žádné rady, tipy ani doporučení jsem se nikde nedozvěděl.

A jak se s kotoučem brousilo?

Čas: 6 minut (předčasně ukončeno)
Síla: nutné použití větší síly
Opotřebení: patrné

Výsledek: Kotouč mě opravdu nepřekvapil. Práce s ním byla zdlouhavá, broušení se zdálo nekonečné a fyzická síla byla na místě. Zdolal jsem sotva půlku stanoveného cíle a souboj vzdal. Za mě tedy dostatečná, a to pouze proto, že jsem test ukončil dříve. Roxor byl v tomto případě nezdolatelnou překážkou. 


kotouč BB. Druhý náhodně vybraný brusný kotouč 

Další kotouč podrobený testování mi byl doporučen obdobně jako ten první. Mimo jiné jsem byl informován, že je jedním z nejčastěji kupovaných. Také zde jsem pátral po on-line dostupných informacích a narazil pouze na určení materiálu a doporučení užití pro ručně
vedené úhlové brusky. Takže jsem se v podstatě nic nedozvěděl.

A jak tento kotouč obstál?

Čas: 3 minuty (předčasně ukončeno)
Síla: 
minimální vynaložení síly
Opotřebení: 
patrné spáleniny, 5 minut testování stále rozžhavený

 

Výsledek: Brilantní začátek – značně rychlejší brus a méně fyzické námahy. To by mohl být on, říkal jsem si, konkurent GCS, rychlý a uživatelsky přívětivý.Očekávání a prvopočáteční nadšení se však po pár okamžicích rozplynulo. Kotouč se začal doslova pálit, což bylo doprovázeno silným zápachem
i nepatrným kouřem. Test jsem tedy předčasně ukončil a nebezpečně rozžhavený kotouč ihned odložil. Bohužel, uděluji nedostatečnou.

 

C. Brusný kotouč Green Corpskotouc C

Kotouč se speciální brusnou plochou a patentovaným zrnem Cubitron. Již vzhled a povrchová úprava naznačuje rozdíl oproti běžně dostupným brusným kotoučům. Díky informačním listům, které mají všechny naše produkty, jsem se dozvěděl vlastnosti, výhody
i rozsah použití. Nejvíce mě však zaujala informace o vysoké životnosti a minimálním opotřebení.

Pravda, nebo lež?

Čas: 5 minut (dokončeno)
Síla: bez použití fyzické námahy
Opotřebení: minimální, připraven na další práci, ihned studený

Výsledek: Vskutku pravda. Brusku jsem pouze „přidržoval“ a sledoval úbytek testovacího materiálu. Rychlost brusu sice nebyla srovnatelná s rychlostí světla, ale oproti předchozím kotoučům značně svižnější. Největším překvapením však pro mě byl stav kotouče po testu, jako by byl pouze nepatrně ušpiněn bez známek poškození či porušení povrchu. Hodnotím výbornou, a to nikoliv s hvězdičkou, ale s údivem.

kotouče

 

Testujeme na plné obrátkyTestovací materiál ROXORTestovací materiál připravenKoutč A, B, C a patrný rozdíl v tloušťcekotouč A - tak jdeme na tokotouč A - brousím...kotouč A - brousím...kotouč A - Ubývá to ???kotouč A - NE! Neubývá a opravdu to nejdekotouč B - tak jsem zvědavkotouč B - brousím...kotouč B - brousím...kotouč B - spáleniny jsou patrnéKotouč C - Green CorpsKotouč C - Green Corps, brousím...Kotouč C - Green Corps, jde to samoKotouč C - Green CorpsKotouč C - Green Corps, stav kotouče po testuKotouč C - Green Corps - za mě vítěz :-)Kotouče A, B, C po testu

Spolupracujeme

Výčet ze společností s kterými spolupracujeme

 
 
 

Přepnout do verze pro tablet / PC
Úvod  |  Ochrana dat  |  Copyright a právní podmínky

TECH-LIT s.r.o., průmyslová chemie, lepidla, odmašťovače, elektrody

Společnost TECH-LIT s.r.o. zastupuje na českém trhu německou společnost TECHNOLIT GmbH, která má více než 30-tiletou tradici na evropském trhu. V našem prodejním sortimentu naleznete výrobky určené do sféry opravárenství, údržby a výroby.

2015 © TECHLIT s r.o. design REMOEX CZ a.s. | programování MagicHouse s.r.o.
Některá jména, loga, design, titulky, slova nebo slovní spojení použitá na těchto www stránkách mohou být, nebo jsou registrovanými ochrannými známkami, servisními značkami nebo obchodními jmény příslušných vlastníků.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

V pořádku