Úvod  |  VOP  |  KTL  |  Nejčastěji kladené dotazy  |  Soutěžní podmínky  |  TECH-LIT SK  |  Statek Ostružno

S Norostonem®-N se rzi už nemusíte bát

Každý kov s obsahem železa (včetně oceli) se bezpochyby může setkat s procesem koroze. Nejběžnější příčinou vzniku rzi je vystavení železa vodě. Pokud se na kovových materiálech zkombinuje vlhkost a kyslík, dochází k nechvalně známé oxidaci neboli korozi. Přestože jsou kovy považovány za silné a velmi odolné materiály, v případě koroze ztrácí svou sílu poměrně rychle, což má za následek postupné snižování pevnosti a trvanlivosti daného materiálu. Výbornou a cenově efektivní cestou, jak ochránit kovy před rezivěním způsobeným oxidací, je kontrola nebo odstranění přítomné vlhkosti, což ale – jak mnozí víme – není z praktického hlediska zcela možné.

Noroston®-N korozi zastaví
Noroston (NRS)
je aktivní ochranný prostředek, který řeší veškeré problémy se rzí, a co víc, postupující rez dokáže zcela zastavit. Není divu, že je vyhledáván jako trvalá ochrana proti korozi. Norostonem ošetříte silně zrezivělé povrchy, u kterých je využíván jako základní antikorozní nátěr, zvláště pak u povrchů se zbytky koroze.

Ke spolupráci potřebuje rez!
Zní to až paradoxně, ale právě spojení rzi a přípravku způsobuje ten správný chemický proces podílející se na úplném odstranění a zastavení koroze. Díky této reakci dochází k přeměně zrezlého povrchu na polymerní ochrannou vrstvu mezi ošetřeným podkladem a vzdušnou vlhkostí. Aplikací Norostonu tak vzniká základový nátěr pro většinu vrchních nátěrových hmot. A výhoda? Již není nutné povrchy dokonale zbavovat rzi, což šetří nejen váš čas, ale i vaše nástroje.

Jak Noroston používat
»» Před aplikací důkladně protřepejte.
»» Aplikujte při teplotách nad 15 °C.
»» Zkorodované plochy je vhodné před nátěrem očistit z důvodu odstranění vrstvené rzi pro lepší a dokonalejší průběh chemické reakce.
»» Aplikujte nátěrem pomocí štětce, který je součástí víčka. 
»» Nátěr se po pár minutách změní v černý polymerní povrch.
»» Pro lepší ochranu ošetřeného povrchu je vhodné aplikovat dva nátěry, přičemž druhý nátěr se provádí cca po 30 minutách.
»» U povrchů, na které je kladen estetický důraz, proveďte zbroušení druhé ochranné vrstvy.
»» Vrchní nátěr aplikujte po 24 hodinách.

Kde se Noroston®-N osvědčil
Noroston zastaví korozi všude tam, kde je třeba chránit různé nejen složité stavební prvky z kovů v agresivním prostředí, prostředí s vysokou vlhkostí nebo takovém prostředí, kde se koroze předpokládá či se již vyskytla. Šetří tak náklady a čas, jež si vyžadují škody způsobené rzí, které bývají vysoké především kvůli procesům výměny poškozených částí či kompletních celků.

Mezi stavební materiály a další železné prvky, kde se Noroston osvědčil, bezesporu patří ocelové mosty, vedení vysokého napětí a jiné průmyslové konstrukce, ocelové konstrukce a ocelové krytiny, strojírenské a hutní výrobky, vnitřní dutiny a prostory, nářadí, lodě, starožitnosti, plotové materiály, brány a branky, přístřešky, skleníky a okapové háky.

Koroze a karoserie
Noroston pomůže i vašemu vozu,
respektive jeho „kabátu“, který se s korozí velmi často potýká. Nejčastěji bojujeme s povrchovou rzí způsobenou odřeninami nebo drobnými nárazy. Velmi často se pak jedná o různé štěrbiny a drobné praskliny, které jsou těžko přístupné, a právě v těchto místech dochází ke katastrofickému rezivění. Nepodceňujte tato zdánlivě nedůležitá místa a využijte antikorozní ochranný prostředek Noroston, který přispěje nejen k bezpečnosti vašeho vozidla, ale i k jeho atraktivitě a prodejní hodnotě. Učiníte tak malou investici s vysokou návratností v mnoha směrech.

 

NorostonNoroston®-NNoroston®-NNoroston®-NNoroston®-NNoroston®-N

Spolupracujeme

Výčet ze společností s kterými spolupracujeme

 
 
 

Přepnout do verze pro tablet / PC
Úvod  |  Ochrana dat  |  Copyright a právní podmínky

TECH-LIT s.r.o., průmyslová chemie, lepidla, odmašťovače, elektrody

Společnost TECH-LIT s.r.o. zastupuje na českém trhu německou společnost TECHNOLIT GmbH, která má více než 30-tiletou tradici na evropském trhu. V našem prodejním sortimentu naleznete výrobky určené do sféry opravárenství, údržby a výroby.

2015 © TECHLIT s r.o. design REMOEX CZ a.s. | programování MagicHouse s.r.o.
Některá jména, loga, design, titulky, slova nebo slovní spojení použitá na těchto www stránkách mohou být, nebo jsou registrovanými ochrannými známkami, servisními značkami nebo obchodními jmény příslušných vlastníků.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.

V pořádku